балалардың қауіпсіздігі және денсаулығы -ортақ уайым

23.02.2017

Есіл қаласы №3 орта мектебі

2017 жылы 22 ақпан күні Есіл қаласының №3 орта мектебінде «Есіл қаласының білім беру бөлімімен» ұйымдастырылған «Балалардың қауіпсіздігі және денсаулығы – ортақ уайым» тақырыбында семинар өтті. Қатысушылар: Тәрбие ісі-жөніндегі директордың орынбасарлары, педагог – психологтар, әлеуметтік педагогтар, ата аналар, қоғамдық қайраткерлер, дін өкілдері.

Мақсаты:

·                  Қазақстан Республикасындағы өсіп келе жатқан ұрпақтың психологиялық және физикалық денсаулығын сақтау мәселелеріне байланысты отбасы, мектеп және қоғамдық ұйымдардың ара-қатынасын нығайту;

·                  Заманауи қазақстандық қоғамдағы отбасы рөлін нығайту, ата-аналардың жауаптылығын арттыру;

·                  Қоғам, мектеп және отбасы институттары бойынша балалардың аутодеструктивті және девиантты қылықтарының алдын – алу. «Жасөспірімдер арасында жастай жыныстық қолсұғұшылықтың алдын-алу» тақырыбында гинеколог-дәрігер Даулыбаева Алия Калиева баяндама оқыды. «Жасөспірімдер арасында діни экстремизмнің алдын-алу» тақырыбында Полюх Н.Р.баяндама оқыды. Есіл ауданының білім беру мекемелеріндегі оқушылардың «Синий кит» суицидті-қатерлі ойындарына кіруді алдын-алу бойынша жүргізілген жұмыстардың нәтижесін АӘД әдіскері, Гордя А.П. айтты. «Әлеуметтік желілерді бақылау түрлері» тақырыбында жастар ресурстық ортылығының директоры Иргибаева Л.К. баяндама оқыды. «Суицидті қылықтар жасөспірімдердің деструктивті қылықтарының ерекше түрі ретінде» тақырыбында №2 орта мектебінің педагог-психологы Щекина Н.В. баяндама оқыды.